- A Magyarok Szövetsége meghívta Szövetségünket országos ideológiai témájú konferenciájára, Éliás Ádám elnököt előadás tartására kérték fel.
A Vezetőség határozata alapján a Szövetség a meghívást elfogadta, s hozzájárult ahhoz, hogy a Szövetség neve a résztvevők hivatalos listáján szerepeljen. A VÉSZ sem politikai-, sem párt-ideológiát nem képvisel, viszont bárhol, bármilyen fórumon kész hangot adni saját szemléletének, amelynek lényege: a közös sors, a közös bajok vállalásából, s ezek megoldásának szándékából fakadó cselekvő társadalmi szolidaritás. Ez nem szétválasztja és szembeállítja, hanem összeköti az embereket, s közösséget teremt, pártállástól, vallási felekezettől, származástól függetlenül. A VÉSZ egész története élő példája ennek az összefogásnak. A bajbajutott emberek cselekvő módon segítenek egymásnak: a baloldali a jobboldalinak és viszont; a katolikus a reformátusnak, az evangélikusnak, a zsidónak és minden más vallásúnak és viszont; a magyar és a sváb nemzetiségű a cigánynak és minden más nemzetiségűnek és viszont, és így tovább. Ideológiai téren a Szövetség ennek a szemléletnek a morális összetevőit képviseli.
- A Szövetség Elnöksége február 16-án, csütörtökön, a Szövetség elnökének vezetésével kibővített ülést tartott.
- Áttekintette a Szövetség eddigi érdekvédelmi eredményeit. Eszerint a Szövetség tagjai közül 40 cég esetén ért el a VÉSZ részleges, vagy teljes sikert. Ez a Szövetség átlaglétszámát tekintve 40% körüli hatékonyságot mutat. Ha azoknak a cégeknek a számát is figyelembe vesszük, amelyeknek a tagszervezetek tartoztak, s így, közvetett módon rajtuk is segített a VÉSZ, további legalább 80 cég megmentéséről van szó.
A VÉSZ segítségével létrejött megállapodások 545,3 millió forint kifizetését tartalmazták a tagszervezetek részére, s ebből már realizálódott 469,4 millió forint.
- A Vezetőség megtárgyalta a Dézsi Lajos alelnök által január elején kidolgozott pénzügyi működési modell megvalósításának részletkérdéseit.
- A Vezetőség új akciórendet határozott el. Ennek értelmében az érdekvédelmi, szolidáris akciók rendszeresen, a hét meghatározott napjain fognak zajlani.
- A Vezetőség foglalkozott a tisztújító Közgyűlés előkészítésének kérdéseivel. Megtárgyalta a vezetési struktúra időszerűsítésének problémáit is.
- A Vezetőség szükségesnek tartja a tagság folyamatos tájékoztatását a Szövetség munkájáról, a belső, és a külső eseményekről. Ennek egyik eszköze lehet a Szövetség hivatalos honlapja.
- A Gazdasági Rádió február 16-án interjút készített az elnökkel a lakóingatlanok árverezésével, a várható kilakoltatási hullámmal kapcsolatban.
- Az Országgyűlés Hivatalától és a Miniszterelnöki Hivataltól választ kapott a Szövetség a 2011. december 21-én átadott petíciónk ügyében.
Ebben a petícióban felvázoltuk a lánctartozások kialakulásának okait, és leírtuk javaslatainkat a megszüntetésük érdekében teendő konkrét intézkedésekre (honlapunkon megtalálható a petíció teljes szövege). Az Országgyűlés Hivatala Rogán Antal úrnak, az Országgyűlés Gazdasági és informatikai bizottsága elnökének, a Miniszterelnöki Hivatal a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz, Dr. Matolcsy György miniszter úrhoz továbbította petíciónkat. Feszülten várjuk, mikor tesznek az illetékesek érdemi lépéseket ennek a tűrhetetlen helyzetnek a megoldásáért. Megértjük, hogy a Kormány figyelmét túlontúl lekötik a Magyarország elleni nemzetközi támadás elhárításának feladatai, de a belső bajok orvoslása sem tűr most már halasztást. A Szövetség vezetői személyes megbeszélésen szeretnék felhívni Rogán Antal úr és Dr. Matolcsy György úr figyelmét a feladat sürgető fontosságára.
A Szövetség Elnöksége 2012. február 24-én a Szövetség elnökének vezetésével kibővített ülést tartott. Az ülésen a következő határozatok születtek:
- Az Elnökség kibővített ülése háromtagú Ad Hoc Fegyelmi Bizottságot állított fel, a Szövetség elnöke által 2012. február 4-én kezdeményezett fegyelmi eljárás lefolytatására. Ez az eljárás azok ellen a tagok ellen indult, akik a Szövetség vezetése kulcspozícióinak elfoglalása érdekében egyik oldalon ígéretekkel, másik oldalon belső és külső rombolás fenyegetésével léptek fel.
A Fegyelmi Bizottság elnöke Dohán Gergely, tagjai: Hegedűs László és Perczel Attila. Azt a fegyelmi eljárás alá vont tagot, aki nem veti magát alá a fegyelmi eljárásnak, az Elnökség kilépettnek tekinti, s megszünteti tagságát.
- Az Elnökség kibővített ülése Felügyelő Bizottság helyett Pénzügyi Ellenőrző Bizottság létrehozását javasolja a Közgyűlésnek.
- Az Elnökség kibővített ülése Ideiglenes Pénzügyi Ellenőrző Bizottságot állított fel, amely feladatát a tisztújító Közgyűlésig látja el. Elnöke: Benkő Gábor, tagjai: Dohány András és Hegedűs László. Az Elnökség és a Bizottság közötti kapcsolatot Dézsi Lajos elnökségi tag, alelnök tartja, aki az új pénzügyi működési modell kidolgozója.
- Az Elnökség kibővített ülése jóváhagyta a Szövetség pénzügyi működésének új rendjét.
- Az Elnökség kibővített ülése jóváhagyta a Szövetség hivatalos honlapjának átstrukturálását. Egyben döntött azokról a módszerekről, amelyek segítségével a honlapot hatékonyabban lehet az érdekvédelmi munka szolgálatába állítani.
Az ülés elhatározta, hogy delegációval fogja felkeresni azokat a személyiségeket, akikhez az Országgyűlés Hivatala és a Miniszterelnöki Hivatal továbbította a Szövetség petícióját a lánctartozások megszüntetéséről.
Rogán Antal urat, az Országgyűlés Gazdasági és Informatikai Bizottságának elnökét
- Éliás Ádám elnök,
- Rákosi László elnökhelyettes, elnökségi tag,
- Dézsi Lajos elnökségi tag, alelnök,
- Dohán Gergely vezetőségi tag és Hegedűs László vezetőségi tag,
Dr. Matolcsy György miniszter urat a fenti első három személyen kívül
- Rezsnyák Péter alelnök és
- Dohány András vezetőségi tag fogja felkeresni.
|