Home VÉSZ INFÓPORTÁL - SZÖVETSÉGI HÍREK Újabb akcióink 2012. július 9-én

VÉSZ TV

VÉSZ Rádió



Get the Flash Player to see this player.

time2online Extensions: Simple Video Flash Player Module

Partnereink

Hirdetés

Hirdetés

Bejelentkező űrlap



VÉSZ Akciók és Programok

október 2024
V H K SZ CS P SZ
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Névnap

Ma 2024. október 11., péntek, Brigitta napja van. Holnap Miksa napja lesz.

Jelen vannak

Oldalainkat 145 vendég böngészi
Újabb akcióink 2012. július 9-én PDF Nyomtatás E-mail
Olvasóink értékelése: / 3
ElégtelenKitűnő 
Írta: VÉSZ Akcióparancsnokság   
2012. július 10. kedd, 10:43

Első helyszínünk a Cash and Limes Zrt. felszámoló cég volt (Budapest, XIV. Cházár A. u. 9.).
Először az ingatlan tulajdonosa és a biztonsági emberek tiltakoztak az akciócsapatok tömeges megjelenése ellen, „magánlaksértésre” és egyéb kifogásokra hivatkoztak, holott az aktivisták egyszerűen csak bementek a székház udvarára. Végül azonban Rapavi Tibor, az egyik kárvallott cég vezetője ismertette ügyének történetét, a VÉSZ elnöke pedig felolvasta és átadta a felszámolók képviselőjének Szövetségünk tiltakozó jegyzékét a felszámolási eljárás jogi szabályozása és gyakorlata ellen.
Ez a szabályozás és gyakorlat teszi – többek között – spekulánsok országává Magyarországot. Tiltakozásunk nem csak nekik, a Gropius Zrt. felszámolójának, és a Vectigalis Zrt.-nek, a Hérosz Zrt. felszámolójának, hanem az államnak, a törvényalkotó közhatalomnak is szólt.

Íme a felszámolóknak átadott tiltakozás szövege:

„T I L T A K O Z Á S

a felszámolási eljárások jogszabályi háttere és módja ellen

A Vállalkozások Érdekvédelmi Szövetsége (VÉSZ) a kis- és középvállalkozások tömegeinek érdekvédelmi képviseletében a legerélyesebben tiltakozik a felszámolási eljárások jogszabályi háttere és gyakorlata ellen.
Ma Magyarországon a felszámolási eljárások éppen azt az értékteremtő munkát végző társadalmi réteget, a kis- és középvállalkozások (kkv) szektorát sújtja, amely megteremti azt az értéket, amelyen aztán mások osztoznak. Hozzájuk képest a felszámolási eljárásokon hízik az állam, a felszámoló, a bankok, de ők, akik saját költségükön, kemény munkával, majdnem mindig eladósodásuk árán létrehozzák azt az értéket, amely a felszámolási eljárás jelenlegi formájában minden követelés kielégítésének alapját képezi, éppen ők tönkremennek az eljárás folyamán.
Két oka van ennek.
Az egyik a felszámolási eljárás jogi hátterében meghúzódó kontraszelektív szabályozás, amely az adott értéket megteremtő alvállalkozókat olyan hátrányos pozícióba szorítja a kielégítendő hitelezők körében, amely pozícióban már teljesen reménytelenné válik jogszerű követelésük kielégítése. Előbbre való a felszámoló, az állam, a bankok, de az nem baj a jelenlegi szabályozás szerint, ha éppen az az ember és cég egzisztenciálisan belerokkan az eljárásba, aki és amely létrehozta az adott értéket.
A másik ok a felszámolók közismert korrupt gyakorlata a felszámolási eljárásban – tisztelet a ritka kivételnek! A Kormány által a lánctartozások ügyének megoldására kidolgozott törvényjavaslat-csomagban külön tétel van, amely most már 1 éves börtönnel fenyegeti a korrupt felszámolókat. Ez is mutatja, mennyire átfertőződött korrupcióval a felszámolók társadalma.
A felszámolók összejátszanak a spekuláns szélhámosokkal és csalókkal, s akkor sem segítenek a kisemmizett alvállalkozókon, amikor azt a jogi szabályozás lehetővé tenné.

Az utóbbi idők két botrányos felszámolási eljárása, a Gropius és a Hérosz Zrt.-k esete (felszámolók a Cash and Limes Zrt., illetve a Vectigalis Zrt.), mint az állatorvosi ló, magukon viselik az eljárás betegségének összes tünetét.
Az eredmény pedig: sok száz vétlen, teljesítő, értékteremtő alvállalkozó pusztulása.

Megengedhetetlen, hogy a felszámolási eljárásban ez az intézményesített sikkasztás és csalás tovább folytatódjon, ráadásul az értékteremtő kkv szektor terhére. Állandó létbizonytalanság, s a gazdaság bukdácsolása kíséri ezt a bűnös folyamatot.

Amennyiben gyökeres változtatás nem lesz rövid időn belül ezen a területen, a VÉSZ általános sztrájkra fogja felszólítani az értékteremtő reálgazdaság szereplőit, mert így gazdasági tevékenység biztonsággal nem folytatható.

Budapest, 2012. július 9.

Éliás Ádám elnök”

Ezt követően a Szövetség több akciócsapata egyidejűleg hajtott végre a CIB Bank tíz budapesti fiókja ellen ügyintézési akciókat.
A XI. Fehérvári úti fiók már zárva volt.
Két fiókban (II. Petrezselyem utca és XI. Október 23.-a utca) a fiókvezető kihívta a rendőrséget. Ezek voltak a leghatékonyabb akciók, mert több mint egy órán át lebénította a fiókokat, s nagy tömegérdeklődés kísérte az eseményeket. Sokan látták, hogy a CIB Bankkal valami nagy baj van, hiszen a VÉSZ akciókat hajt végre ellene, s a rendőrségnek is ki kellett jönnie.
A rendőrök közölték, hogy semmilyen intézkedésre okot adó cselekmény nem történt, de ha kihívják őket egy bankfiókhoz, akkor ki kell menniük.
Az összes többi fiók (II. Medve u., V. Petőfi Sándor u., V. Ferenciek tere, V. Kálvin tér), negyedórával az akciók megkezdése után bezárt. A Szabadság téri és két másik fiók az akciócsapatok megjelenésekor rögtön bezárt, oda be sem kellett menniük az aktivistáknak.
Két fiókot (V. Ferenciek tere és V. Petőfi Sándor u.) másodszor is meglátogattak az akciócsoportok, kb. egy órával az első akció után. Az V. Ferenciek terén lévő fiókot újra bezárták, a Petőfi Sándor utcai fiókot ki se nyitották.

Egy hét áll rendelkezésére a CIB Banknak, hogy az érdemi és gyors megoldást célul tűző tárgyalások megkezdődjenek az érintett VÉSZ-tag vállalkozások sorsának rendezésére. Amennyiben a CIB Bank ragaszkodik ahhoz, hogy mindenáron tönkre akarja tenni társainkat, masszív és folyamatos akciósorozat kezdődik a CIB bankfiókok ellen, s arra is el vagyunk szánva, hogy végső soron felszólítsuk az embereket és vállalkozásokat, hogy betéteiket vegyék ki a CIB Bankból.
Reméljük, nem kell, hogy erre sor kerüljön!

Következő akciónk színhelye a Magyar Nemzeti Galéria volt.
A biztonsági emberek bezárták a személyzeti bejárat kapuit az akciócsapatok előtt, s mivel a hétfői múzeumi zárvatartás folytán a főbejárat sem volt nyitva, az akciócsapatok a személyzeti bejáratnál tartották meg akciójukat.
Először Sági István, az MNG munkákban kárvallott három cég nevében ismertette az ügy történetét.
Az MNG egy rendkívül gyanús barter-ügylet során azt vállalta, hogy az Atalian Zrt. őrző-védő-takarító cégnek átadja a Galériánál nyitandó büfék, sörözők, stb. üzemeltetését, amennyiben az Atalian elvégeztet egy kb. 80 milliós értékű belső átalakítási munkát. Ennek a munkának jelentős részét kivitelezte a három VÉSZ-tag alvállalkozó, akik most futhatnak a pénzük után, mert a barter-üzletből nem lett semmi, s az MNG és az Atalian között vita tört ki.
Kb. negyedórával az akció kezdete után Szűcs György úr, a Nemzeti Galéria megbízott főigazgatója üzent, hogy kész tárgyalni a VÉSZ elnökével, amennyiben az hajlandó bemenni az épületbe, az őrző-védők gyűrűjétől körülvett főigazgatóhoz.
A Szövetség elnöke bement. A főigazgató közölte, hogy végérvényesen szerződést bontottak az Atalian Zrt.-vel, s most már elszámolás keretében kerülhet sor az alvállalkozók senki által nem vitatott követelésének kielégítésére. Ehhez szükség van az elvégzett munkának műszaki szakértő által történő felmérésére.
A VÉSZ elnöke közölte: a Szövetség ragaszkodik ahhoz, hogy ez az elszámolási ügy is megoldódjon a Galéria konszolidációjához kapcsolódva, akár azon belül, akár azon kívül, engedményezési konstrukció keretében. Jelezte, hogy amennyiben semmibe veszik a kárvallott alvállalkozók jogos követelését, nem zárható ki a Szövetség újabb, sokkal keményebb akciója.
2-3 héten belül döntő fejleményeket vár az ügyben a VÉSZ.

Az akciónap utolsó helyszíne a CODEX Zrt. Budakeszi, Szüret u. 5. szám alatti nyomdája volt.
Az akciócsapatok bementek a központi épületbe, s ott, a recepciónál összpontosultak.
A CODEX vezérigazgató-helyettese hisztérikus stílusban, rendőrséggel fenyegetőzve követelte a csapatok távozását, de azok addig nem mozdultak, amíg az akciót végre nem hajtották, s kompetens személlyel nem tárgyalhattak.
Szűcs Imre, a kárvallott Hemex Esztrich cég vezetője, aki a VÉSZ elnökének bevezetője szerint a Szövetség legkitűnőbb, legszolidárisabb személyiségei közé tartozik, akire mindig mindenki számíthatott, ismertette, hogyan akarja a beruházó CODEX, a fővállalkozó Bernecker Kft.-vel történő összejátszással kisemmizni munkája jogos ellenértékéből, amely munkát a nyomdaépület kivitelezésén teljesített. Egy a szerződésben nem szereplő igényszintre és műszaki tartalomra hivatkozva tagadják meg a munka kifizetését.
Más vezető nem lévén bent, a VÉSZ elnöke a vezérigazgató-helyettessel akart röviden tárgyalni, aki nem mert bent tartózkodni, hanem a kapunál várta a rendőröket. Az akciócsapatok így kimentek hozzá, ahol rövid szóváltás keretében figyelmeztette őt a VÉSZ elnöke, hogy ha nem rendezik a kisemmizett alvállalkozó helyzetét, egyrészt a mostaninál sokkal keményebb akció lehetséges, másrészt az ügy rendezetlenségét bejelentik az úniós pályázat hatóságainál, s ennek vége az lehet, hogy a CODEX-nek vissza kell fizetnie az úniós támogatást.
Az időközben kiérkező rendőrök itt is megállapították, hogy intézkedésre okot adó cselekmény nem történt.

Az eddigiekben leírt és más, folyamatban lévő érdekvédelmi ügyek alakulásától függően szervezi a Szövetség a nyár folyamán várható további akcióit.